منوی دسته بندی
منوی دسته بندی

نهال انگور پیکامی

نهال انگور پیکامی

نهال انگور پیکامی یکی دیگر از ارقام نهال انگور میباشد این نهال از رقم های بسیار تجاری و میوه ای میان رس است . مناسب برای تازه خوری و خشکبار و کشمش است . رقمی پر محصول و بسیار بازار پسند است . نهالستان برگ سبز این نهال را بصورت عمده و خرده برای شما مشتریان گرامی عرضه میکند . مشتریان که قصد خرید این نهال را دارن میتوانن این نهال را بصورت مستقیم و بدون واسطه از مدیر نهالستان : مهندس رضا میرزایی خریداری کنند . جهت دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره میتوانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید .

شماره تماس مدیر نهالستان : 09104101070 _ 09306363005]

شماره تماس دفتر فروش : 044452300220.0.

شماره تماس کارشناس : 09143338362

نهال انگور پیکامی

نهال انگور پیکامی

مشخصات :

 نهال انگور پیکامی گونه های بسیار تجاری است. میوه خشت. آجیل و کشمش میوه ای مناسب. بازار پسند. مناسب برای غذای تازه محصول کامل مقدمه ای برای خرید نهال پیکامی: یکی از انواع نهال انگور. پیکامی یک نوع بدون دانه است که بیشتر در کشمش استفاده می شود. انگور پیکامی سبز است ، مشابه انگور عسگری ، انگور پیکامی بزرگتر از عسگری است و یکی از مناسب ترین نهال های انگور برای صادرات است.

شرایط محیطی :

ما می‏توانید با کاشت و پرورش نهال انگور پیکامی ، در کمترین زمان ممکن محصولاتی بی نظیر و مرغوب تولید کنید و سود خوبی بسیار کلانی را نصیب خود نمایید. البته برای کاشت و پرورش این نهال انگور، بایستی به عوامل مختلفی نظیر نوع خاک، ارتفاع زمین و شرایط اقلیمی توجه ویژه‏ای داشته باشید. در نظر داشته باشید که مناطقی با میانگین دمای حداقل 15 و حداکثر 35 درجه سانتیگراد با بارش و رطوبت مطلوب و ارتفاع حداقل 500 متر بالاتر از سطح دریا، بهترین اقلیم برای کاشت نهال انگور پیکامی بیدانه به شمار می‏آیند. علاوه بر آن، بهترین زمان برای کاشت این نهال انگور، اوایل دی ماه تا اواسط فروردین ماه می‏باشد.

برای کاشت نهال انگور پیکامی بیدانه، باید نهایت دقت خود را به کار بگیرید تا بتوانید از آسیب دیدن آن جلوگیری نمایید. در مرحله بعد، باید با استفاده از خاک مرغوب و مقوی گودال‏ها را پر نمایید. پس از اتمام مراحل کاشت، بهتر است نهال را با استفاده از نخ به یک سطح ایستاده ببندید. این امر موجب افزایش مقاومت آن در برابر بادهای شدید و طوفان می‏گردد. ناگفته نماند که آبیاری نهال انگور پس از آبیاری، امری بسیار ضروری است. اگر در زمینه کاشت و پرورش نهال انگور پیکامی بیدانه اطلاعات تجربه کافی ندارید، بهتر است از کشاورزان و باغداران با تجربه در این زمینه کمک بگیرید.

نهال انگور پیکامی

نهال انگور پیکامی

نیاز سرمایی

شما می‏توانید با برطرف نمودن نیاز سرمایی نهال انگور پیکامی بیدانه، گامی بلند در عرصه افزایش مقاومت، رشد و میزان عملکرد آن بردارید. طبق نظر مختصصان و کارشناسان، این نهال انگور باید به مدت 400 الی 900 ساعت در محیطی با دمای حداقل منفی 7 درجه سانتی گراد کشت شود. در نظر داشته باشید که اگر نیاز سرمایی این نهال انگور به خوبی برطرف نشود، ممکن است میزان باردهی آن کاهش یابد.

ارتفاع از سطح دریا

یکی از سوالات متعددی که ممکن است برای بسیاری از باغداران به وجود آید، این است که چرا باید در هنگام کاشت نهال انگور پیکامی بیدانه، توجه بسزایی به ارتفاع از سطح دریا داشته باشیم؟ برای آن که بتوانید شاهد باردهی و رشد عالی این نهال انگور باشید، باید آن را در زمین زراعی با ارتفاع مناسب از سطح دریا بکارید. در نظر داشته باشید که اگر این نهال انگور در ارتفاع نامناسب از سطح دریا قرار گیرد، ممکن است میزان باردهی و عملکرد آن با افت شدیدی مواجه شوند. برای کاشت نهال انگور پیکامی بیدانه، باید ابتدا ارتفاع زمین زراعی خود را اندازه گیری کنید. شما می‏توانید نهال انگور پیکامی را در ارتفاع حداقل 700 و حداکثر 1800 متر بالاتر از سطح دریا با خیالی آسوده و اطمینان خاطر کامل بکارید.

شروع باردهی و عملکرد

همانطور که در قسمت‏های قبل ذکر شد، نهال انگور پیکامی بیدانه جزء نهال‏های زودبازده به شمار می‏آید. این نهال انگور در سال سوم پس از کاشت در دوره باردهی قرار می‏گیرد. علاوه بر آن، محصولات نهال پیکامی بیدانه، در اوایل شهریور ماه به طور کامل می‏رسند. البته عوامل مختلفی نظیر آب و هوا و شرایط اقلیمی نقش بسزایی را در زمان شروع باردهی نهال انگور پیکامی بیدانه ایفا می‏کنند.

از مهم‏ترین عواملی که سبب پرفروش و پر طرفدار شدن نهال انگور پیکامی بیدانه شده، میزان باردهی آن است. این نهال انگور قادر به تولید 60 الی 85 کیلوگرم محصول مرغوب و با کیفیت در طول سال است. یعنی شما می‏توانید در طول سال حدود 50 الی 60 تن انگور ناب پیکامی بیدانه از هر هکتار باغ خود برداشت کنید. لازم به ذکر است که عواملی همچون هجوم پرندگان، نوع خاک، کوددهی و شرایط اقلیمی در میزان عملکرد نهال انگور پیکامی بیدانه موثر هستند.

عمر مفید نهال انگور پیکامی بیدانه

طول عمر مفید نهال انگور پیکامی بیدانه، حدود 40 الی 60 سال تخمین زده شده است. البته شما می‏توانید با انجام اقداماتی نظیر هرس، آبیاری، کوددهی و سمپاشی به موقع طول عمر مفید این نهال دیررس را افزایش دهید و مدت زمان طولانی‏تری از محصولات بی نظیر و مرغوب آن استفاده کنید و لذت ببرید.

هرس

نهال انگور پیکامی بیدانه برای رشد بهتر و میزان باردهی بیشتر نیازمند هرس به موقع است. در برخی از مواقع، شاخه و برگ‏های پوسیده شده بر روی بخش‏های سالم نهال قرار می‏گیرند و میزان رشد آن‏ها را کاهش می‏دهند. در چنین شرایطی، عملکرد و تناژ نهال با کاهش چند برابری مواجه می‏شود. از این رو، برای آن که با چنین مشکلی مواجه نشوید، باید هر شش ماه یکبار برای هرس نهال انگور پیکامی بیدانه با استفاده از ترفندهای دوبندی یا سه بندی، اقدام نمایید.

خاک مناسب

نهال انگور پیکامی بیدانه برای رشد و باردهی بهتر علاوه بر هرس، نیاز به خاک مناسب نیز دارد. شما می‏توانید با فراهم نمودن خاک مناسب برای رشد ای نهال گرمسیر، در کمترین زمان شاهد رشد و افزایش میزان باردهی آن باشید. خاک مناسب نهال انگور پیکامی بیدانه، خاکی است که حاوی منابع غنی از مواد معدنی و آلی می‏باشد. لازم به ذکر است که خاک مناسب این نهال انگور باید برای ذخیره رطوبت به مدت زمان طولانی، دانه ریز باشد. شما می‏توانید برای پرورش این نهال انگور از خاک‏های ماسه‏ای، شنی و لومی استفاده نمایید.

برای آن که بتوانید نهال انگور پیکامی بیدانه را به بهترین شکل ممکن پرورش دهید و از تمامی مزایای آن بهره‏مند شوید، باید یک برنامه آبیاری منظم و دقیق برای آن تهیه نمایید. طبق نظر متخصصان و کارشناسان، این نهال انگور باید هر 10 الی 15 روز یکبار آبیاری شود. البته در روزهای گرم فصل تابستان، باید هفته‏ای یک الی دو مرتبه برای آبیاری نهال انگور پیکامی بیدانه اقدامات لازم را به عمل آورید. فراموش نکنید که آبیاری به موقع، موجب افزایش شادابی و طراوت و میزان عملکرد این نهال انگور می‏گردد.

نهال انگور پیکامی

نهال انگور پیکامی

کوددهی و سمپاشی

خاک برخی از مناطق بنا بر دلایلی ضعیف می‏شود و توانایی تامین مواد معدنی و آلی مورد نیاز گیاهان و درختان را ندارد. در نظر داشته باشید که نهال‏ها نمی‏توانند رشد خوبی در چنین خاکی داشته باشند. اما هیچ جای نگرانی وجود نخواهد داشت؛ شما می‏توانید با ترفند کوددهی این مشکل را به بهترین شکل برطرف نمایید. برای کوددهی نهال انگور پیکامی بیدانه، بهتر است ابتدای هر فصل (سه الی چهار مرتبه در طول سال) اقدامات لازم را به عمل آورید. شما می‏توانید برای کوددهی این نهال انگور، از کودهای مایع شیمایی استفاده کنید و از این طریق، میزان باردهی و تناژ آن را افزایش دهید.

هجوم آفات و حشرات مزاحم، همیشه یکی از چالش‏های بسیار سخت و دشوار برای کشاورزان به شمار می‏آید. لازم به ذکر است که آفات می‏توانند یک نهال تازه کاشته شده را در کمترین زمان از بین ببرند. از این رو برای آن که با چنین مشکلی مواجه نشوید، باید هر سه ماه یکبار برای سمپاشی نهال انگور پیکامی بیدانه اقدامات لازم را به عمل آورید.

مقاومت در برابر آفات

از دیگر عواملی که موجب پرفروش شدن نهال انگور پیکامی بیدانه شده، مقاومت بالای آن در برابر آفات و بیماری‏های مختلف است. اما این امر بدان معنا نیست که این نهال انگور نیاز کمتری به رسیدگی دارد. شما می‏توانید با سمپاشی و کوددهی به موقع، مقاومت نهال انگور پیکامی بیدانه را در برابر آفات و بیماری‏ها دوچندان کنید.

موارد مصرف

از مهم‏ترین موارد مصرف میوه نهال انگور پیکامی بیدانه، می‏توان به تازه خوری اشاره نمود. بسیاری از افراد برای پذیرایی در مهمانی و مجالس از انگور پیکامی بیدانه استفاده می‏کنند. علاوه بر آن، مردم بومی برخی از استان‏ها از میوه این نهال انگور، کشمش مرغوب و با کیفیت به همراه شیره و سرکه انگور تهیه می‏کنند.

ارقام نهال انگور :

نهال انگور
نهال انگور سردسیری
نهال انگور موندراپ
نهال انگور گرمسیری
نهال انگور شانی
نهال انگور زود رس
نهال انگور کشمشی
نهال انگور ترکمن ۴
نهال انگور سردشت
نهال انگور یاقوتی

قویدل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *