منوی دسته بندی
منوی دسته بندی

نهال انگور بیدانه قرمز

نهال انگور بیدانه قرمز

نهال انگور قرمز بیدانه یکی از ارقام نهال تجاری مناسب برای خشکباری بسیار بازار پسند و مناسب برای تازه خوری میباشد . نهالستان برگ سبز تولید کننده و عرضه کننده انواع نهال مثمر و غیر مثمر میباشد برای اطلاعات بیشتر و خرید و سفارش نهال میتوانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید .

شماره تماس مدیر : 09104101070 – 09306363005

شماره تماس دفتر فروش : 04445230022

شماره تماس کارشناس : 09143338362

نهال انگور بیدانه قرمز

نهال انگور بیدانه قرمز

مشخصات :

انگورهای قرمز بیدانه؛ نسبت به دیگر انگورهای موجود در بازار بیشتر مورد توجه بوده است. این انگور در میان هم نوعان خود رتبه هفتم را در ایران کسب کرده است. مصارف آن علاوه بر تازه خوری، مناسب برای  سرکه، کشمش، آبغوره و آبمیوه خواهد بود.

درختان انگور قرمز بیدانه؛ نسبت به زمستان پایدار است. هنگام خوردن، پوسته سفت و ترد آن به سرعت جای خود را به طعمی آبدار می‌دهد. گیاهی به نسبت قوی با خوشه ‌های فشرده کوچک تا متوسط بوده و نسبت به انواع بیماری بادوام خواهد بود. امّا ممکن است در برخی مناطق نیاز به یک برنامه سم پاشی برای کنترل سفیدک کرکی  وجود داشته باشد.

محصولات بزرگ انگور تنها زمانی شیرین ‌تر‌ می ‌شوند که از صورتی به رنگ قرمز برسند؛ در این حالت برای آبمیوه گیری و درست کردن ژله نیز عالی خواهند بود.

شرایط محیطی :

نهال انگور قرمز بیدانه؛ را می‌ توان در محیط‌ های معتدل کوهستانی با زمستان‌های سرد و پر برف و تابستان‌های معتدل پرورش داد. این گیاه می ‌تواند تا دمای 15 درجه سلسیوس را تاب بیاورد. همچنین، در محیط ‌‌هایی که ارتفاع آن از سطح دریا در حدود 1265 متر باشد، به خوبی رشد کند.

این انگور به شیوه گسترده در ملایر مشاهده می شود. ملایر دارای زمین‌ های حاصلخیز و مناسب کاشت انگور است. می‌توانید با بررسی وضعیت هوایی در این منطقه و آشنایی با نوع خاک موجود در این ناحیه، متوجه شوید که آیا زمین و محیط کاشت شما از شرایط مناسبی برای کاشتنهال انگور بیدانه، برخوردار است یا خیر.

با این وجود گفته می‌شود که نهال انگور قرمز بیدانه، نسبت به خشکی نیز توان بالایی از خود نشان می‌دهد. در نتیجه هم به صورت دیمی و هم به صورت آبی، کشت آن در کشور صورت‌ می‌گیرد. هنگام کاشت توجه داشته باشید که بستر آن حتما حاصلخیز باشد امّا نفوذ پذیری آن را باید کاهش داد.

نهال انگور بیدانه قرمز

نهال انگور بیدانه قرمز

ویژگی های انگور بیدانه :

از نظر ظاهری دانه‌ های انگور  در ابتدای ظهور خود به رنگ صورتی دیده‌ می‌شوند. هنگامی که رسیده شوند، رنگ آن‌ ها به قرمز تغییر پیدا می‌کند. در واقع آن ‌ها نظیر سایر ارقام زرد هستند و تفاوت در رنگدانه‌های موجود در این گیاهان است.

 به طور معمول شاخه ‌های بلندی دارد. به همین دلیل است که هنگام کاشت باید فواصل بین هر نهال را رعایت کنید. فواصل کاشت پیشنهادی 2 در 2 متر است، با این حال با بررسی‌های مناسب و دریافت نظرات کارشناسان، با دقت عمل بیشتری این کار را انجام دهید. برگ ‌های آن در مرداد و هنگام برداشت بار، از سبز پر رنگ به سبز کم رنگ و مایل به زرد تغییر پیدا می‌کند. عمر اقتصادی درخت انگور قرمز بیدانه، در ایران به بیش از 80 سال‌ گزارش شده است.

در نهال انگور بیدانه قرمز؛ برگ‌ ها به صورت 5  وجهی هستند. رگبرگ ‌های اصلی فاقد آنتوسیانین بوده و شکل‌ های دندانه‌ای اطراف آن به صورت محدب است. شاخه ‌ها نیز فاقد آنتوسیانین هستند.

پس از کاشت، به مدت 1 سال آبیاری را به صورت مرتب انجام دهید. ریشه‌ ها برای رشد و تثبیت خود در خاک در سال اول، به آب کافی نیاز خواهند داشت.نهال ‌های قرمز بیدانه، جوان در حدود 2 الی 3 سانتی متر آب در هفته نیاز دارند. البته این مسئله به میزان بارش می ‌تواند متفاوت باشد. این میزان برای دو سال اول زندگی و رشد آن‌ها ضروری خواهد بود.

نهال انگور بیدانه قرمز

نهال انگور بیدانه قرمز

ارقام نهال انگور :

نهال انگور
نهال انگور سردسیری
نهال انگور موندراپ
نهال انگور شانی
نهال انگور کشمشی
نهال انگور سردشت
نهال انگور یاقوتی
نهال انگور گرمسیری
نهال انگور ترکمن ۴
نهال انگور شمشیری

قویدل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *